Opolski budżet obywatelski 2016r.

Poznaliśmy listę i kolejność (wg podpisów) zgłoszonych projektów w ramach opolskiego budżetu obywatelskiego w 2016 roku.

W kategorii projektów małych o wartości niższej niż 50 tys. złotych pierwsze 3 miejsca zajęły:

  1. Wniosek „Siłownia parkowa” zgłoszony przez Małgorzatę Maksymiuk – koszt zadania wyceniono na 40.000 zł.
  2. Na drugim miejscu jest wniosek Stowarzyszenia Rozwoju Społeczności Lokalnej „Opole na Tak”, wyceniony na 50.000 zł, „skierowany do najmłodszych mieszkańców Opola – organizacja koncertów i warsztatów muzycznych w FO. Zajęcia organizowane by były w ramach lekcji muzyki w godzinach zajęć szkolnych.”
  3. Trzecie miejsce zajął projekt Pana Bolesława Abłażeja o wartości 50.000 przewidujący „plan remontu drogi dojazdowej do klatek schodowych Wspólnot mieszkańców ul. Orląt Lwowskich 23, 25 i 27 a także utworzenie miejsc parkingowych w miejscach już użytkowanych przez mieszkańców wspólnot.”

Mieszkańcy Opola będą wybierać spośród 141 projektów dopuszczonych do głosowania (54 małe i 87 dużych). Szczegółowa lista pojawi się 30 września na stronach opole.pl, a głosowanie trwać będzie od 30 września do 9 października.
Wybierać projekty można na 2 sposoby:

  • albo za pośrednictwem strony (www.opole.pl)
  • albo w sposób tradycyjny wrzucając głosy do urn rozstawionych w różnych częściach miasta (http://www.opole.pl/lista-jednostek-bioracych-udzial-w-przygotowaniu-budzetu-obywatelskiego/).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*