STREFA EKONOMICZNA OPOLE

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” obejmuje obecnie (stan wrzesień 2015r.) obszar 2212,23 hektarów i podzielona jest na 41 podstref, do których należy m.in. podstrefa opolska.

Władze miata chcąc pozyskać kolejnych, dużych inwestorów starają się o poszerzenie strefy o kolejne tereny, gdyż większość jest zagospodarowanych. Uchwała w tej sprawie została już podjęta zaś procedura ich przyłączenia powinna zostać zakończona do końca tego roku.

Inwestycje w strefę idą pełną parą. Miasto za kilkanaście milionów zakupiło tereny inwestycyjne, uzbroiło je oraz zainwestowało w budowę dróg dojazdowych i doprowadziło linię autobusową, która dowozi pracowników do zakładów pracy.

Dodatkowo podjęto już decyzję w sprawie zmiany przebiegu linii elektrycznej – z napowietrznej na ziemną. Wraz z firmą Tauron Energia linia zostanie przebudowana i tym samym z jednej strony kolejne tereny uzyskają dostęp do energii elektrycznej wysokich parametrów a z drugiej strony zniknie linia napowietrzna odblokowując w ten sposób kolejne tereny pod inwestycje.

Koszt zmiany szacowany jest na ok 360 tys zł.

Trzymajmy kciuki za powodzenie inwestycji oraz za sprowadzenie firm do strefy – jej rozwój warunkuje rozwój miasta.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*